Zainspirowana pewną rozmową na temat biżuterii i nieudanych prezentów, zagłębiłam się bardziej w tej materii i odkryłam, że dzielimy się na 4 typy urody i w zależności od tego, jakim typem jesteśmy, pasuje do nas biżuteria złota lub srebrna oraz różne odcienie z palety kolorów. Przyznam, że rozwiało to wiele moich wątpliwości m.in. dlaczego kiedyś upierałam się przy biżuterii srebrnej, po czym zwyczajnie źle się w niej czułam. Spróbuję więc dziś przybliżyć Wam owe typy urody, dzięki czemu mam nadzieję unikniecie w przyszłości nieudanych zakupów, prezentów i zszarganych nerwów ;)

Zanim zacznę chciałabym serdecznie podziękować moim kochanym, wspaniałym dziewczynom, które zgodziły się udostępnić mi swoje zdjęcia, tym samym pomagając mi zaprezentować wszystkie 4 typy urody!

TYP WIOSNA:

Jest on ciepłym typem urody, dlatego świetnie prezentuje się w żywych i jasnych kolorach, zwłaszcza bazujących na kolorze żółtym: mocny żółty, brzoskwiniowy, morelowy, słomkowy, piaskowy, ecru, a także w kolorach takich jak morski niebieski, jasnobrązowy, jasnofioletowy, czy czerwony koralowy.

Jak poznać, że jesteś typem wiosny?

Włosy: od jasnego po ciemny blond, ale zawsze o ZŁOTYM lub miedzianym połysku, czasem nawet z domieszką rudego. Najczęściej występują naturalne pasemka.

Skóra: jasna karnacja, lekko brzoskwiniowa, złotawa, jednak w niektórych miejscach cienki naskórek sprawia, że tak często widoczne są zaróżowienia w okolicach policzków i nosa, mogą występować piegi.

Oczy: jasnoniebieskie, jasnozielone oraz jasnobrązowe, często z ciemniejszymi obwódkami.

Dla tego typu urody odpowiednia jest biżuteria: złota, gdyż w srebrnej skóra wygląda blado i niekorzystnie.

Kamienie szlachetne: bursztyny, perły w odcieniach złamanej bieli, cytryn, turkus, jaspis, awanturyn, szafir, koral.

Jeżeli chodzi o ten typ urody, to daleko nie musiałam szukać ;)

W złotej biżuterii:

TYP LATO

Wbrew pozorom jest to chłodny typ urody. Odpowiednimi dla niego kolorami będą przede wszystkim kolory pastelowe, chłodne: jasnoróżowy, jasnoniebieski, mięta, zieleń o niebieskawym zabarwieniu (morski czy turkusowy), złamana biel, wszelkiego rodzaju fiolety, jeżeli chodzi o czerwień to ta bardziej przygaszona (w kolorze wina i maliny). Kolory które będą dla Ciebie przyjazne są stonowane i przygaszone, bez jaskrawości.

Włosy: od skandynawskich wręcz białych blondów, przechodząc w kolor mysi, po jasne brązy, ale ZAWSZE o szarawym, chłodnym połysku.

Skóra: śniada, blada, wręcz porcelanowa, czasem ma odcień oliwkowy.

Oczy: szaroniebieskie, jasnoniebieskie, szare, niebieskozielone, brązowe

Biżuteria: srebrna, platynowa lub z białego złota

Kamienie szlachetne: rubin, granat, zielony nefryt, agat o chłodnym odcieniu zieleni, oraz diamenty

SARA:

MAGDA:

LIDKA:

TYP JESIEŃ

Typ zdecydowanie ciepły. Twoją urodę zdecydowanie podkreślą takie kolory jak: czekoladowy brąz, czerwień, terakota, pomarańcz, miedź, żółć w ciepłym odcieniu, złoty, ceglany, a przede wszystkim zieleń w każdym wydaniu.

Włosy: kasztanowe, rude, miedziane, brązowe o złotym połysku

Skóra: jasna, w kolorze kości słoniowej, brzoskwiniowym lub jasnobeżowym, skłonność do piegów.

Oczy: brązowe, bursztynowe, szare, zielone, a nawet niebieskie

Biżuteria: stare i nowe złoto

Kamienie szlachetne: agat, żółty topaz, perły w odcieniach złamanej bieli, koral, nefryt

EWELINA:

MARTYNA:

TYP ZIMA

Jest to typ chłodny, bardzo wyrazisty, dlatego może pozwolić sobie na dużą ekstrawagancję w ubiorze oraz dodatkach. Jako jedyny wszystkich typów wygląda świetnie w czystej bieli i czerni. Inne kolory, w których zima będzie wyglądać świetnie to: szkarłat, purpura, ciemna czekolada, butelkowa zieleń, fuksja, cytryna, granat, fiolet, grafitowy.

Włosy: ciemnobrązowe, czarno-brązowe, kruczoczarne, o szarawym połysku

Skóra: dzielimy na dwa typy:

1)  blada, porcelanowa, łatwo ulega poparzeniom słonecznym

2)  śródziemnomorska, oliwkowa, śniada, bardzo łatwo się opala

Oczy: szare, szaro-zielone, zielone, piwne, czarne, błękitne

Biżuteria: dla zim stworzone jest srebro, stare srebro oraz białe złoto. (choć moim zdaniem Zimy, które posiadają śniady, śródziemnomorski typ cery mogą sobie również pozwolić na stare złoto i będą w nim wyglądać równie korzystnie).

Kamienie szlachetne: diamenty, brylanty, kryształy, onyks, szmaragd, rubin, granat.

JULA: (typ Królowej Śnieżki)

ANIA: (typ śródziemnomorski)

MAŁA RADA: Jeżeli po przeczytaniu wszystkich 4 charakterystyk nadal macie wątpliwości, którym typem jesteście (np. czasem trudno rozróżnić wiosnę od lata) stańcie przed lustrem i przykładajcie do twarzy materiały o różnych kolorach i odcieniach, łatwo zauważycie czy wasza cera wygląda lepiej przy ciepłych kolorach, czy raczej zimnych, skandynawskich. Ja, jako wiosna, wyglądam niekorzystnie w kolorach o zimnych odcieniach, moja cera staje się sina, „trupia” i uwydatniają się wszelkiego rodzaju zaczerwienienia na twarzy.

Tego samego spróbujcie z biżuterią złotą i srebrną. Same zobaczycie, jak łatwo można przyćmić swoje naturalne piękno, dobierając niewłaściwe kolory.

PROBLEM ze zdiagnozowaniem typu urody może pojawić się wtedy, gdy włosy są farbowane, a kolor nie jest odpowiednio dobrany do naszego typu i odcienia skóry. Dlatego tak ważne jest, aby skonsultować się przed zmianą koloru z fryzjerem, zamiast zmieniając drastycznie kolor włosów, który okaże się zupełnym niewypałem ;)

 

 

O Patrycja Rusinek

Patrycja Rusinek Connect with me on Google+